Niedoczynność tarczycy – leczenie naturalne i łagodzenie objawów

Masz niedoczynność tarczycy? Bierzesz leki, a mimo to niewiele się zmienia? Może czas wypróbować jakieś suplementy? Poza suplementami zalecanymi przez lekarzy (z reguły są to preparaty witaminowo – minerałowe) warto pełniej wykorzystać bogactwo natury sięgając po bezpieczne, naturalne preparaty opracowane po to, by poprawić pracę tarczycy.

Osoby cierpiące na nadczynność tego gruczołu mają niewielki wybór (prawie żaden). Trochę lepiej przedstawia się sytuacja osób z niedoczynnością: można wybierać spośród co najmniej kilku preparatów. Części z nich nie ma na naszym rynku, trzeba je specjalnie sprowadzać z zagranicy, część jest dostępna bez większych problemów, nawet w aptekach i sklepach internetowych.
Zastanawiasz się czy działają… coż, z badań wynika (polecam lekturę artykułów na stronie thyroid.about.com), że suplementy tarczycowe stworzone na bazie naturalnych zamienników dla ludzkich hormonów (proszek tarczycowy, nadnerczowy ze zwierząt) wykazują szersze spektrum działania od syntetyków, ale nawet umiejętnie dobrane fitoskładniki, minerały i witaminy, mogą znacząco poprawić funkcjonowanie tarczycy.

Poniżej propozycje kilku suplementów przydatnych w leczeniu niedoczynności tarczycy.

UWAGA: NA POCZĄTKU SĄ SUPLEMENTY WIELOSKŁADNIKOWE, NIŻEJ JEDNO-TRZYSKŁADNIKOWE.

__________________________________________________________________

 SUPLEMENTY ZŁOŻONE (WIELOSKŁADNIKOWE)

Thyromine – zawiera naturalne substytuty tarczycowych hormonów

To zdecydowanie najlepsza propozycja. Uwaga: raczej dla zaawansowanych, rozsądnych osób.

Zawiera takie składniki, których trudno by szukać w innych suplementach. Co najważniejsze preparat ten jest bez problemu dostępny w Polsce. Z tego co mi wiadomo, osoby które się na niego zdecydowały regularnie do niego wracają, za oceanem jest znany bardzo dobrze (ma zdaje się nawet jakieś zamienniki), w Polsce i generalnie w Europie nie jest jeszcze tak popularny.

Thyromine działa na tyle kompleksowo, że niweluje zdecydowaną większość objawów towarzyszących niedoczynności tarczycy. Jest to możliwe dzięki zawartości pyłu nadnerczowego i pyłu tarczycowego z wołowiny, guggulsteronów, wodorostów nori, imbiru i pieprzu długiego z dodatkiem L-tyrozyny.

Całość tworzy bardzo przemyślaną kompozycję.

Dzięki tej mieszance tarczyca zaczyna pracować nieco lepiej, a i cały organizm otrzymuje dodatkowo naturalne i bezpieczne substytuty potrzebnych hormonów.

 Thyromine nie jest zwykłym suplementem witaminowo – minerałowym.

Jak na nasze warunki preparat ten jest stosunkowo drogi, miesięczna kuracja kosztuje ok. 210 zł lub 189 zł w trzymiesięcznym pakiecie, ale jego jakość i skuteczność są warte tej ceny.

EDYCJA SIERPIEŃ 2015 – W POLSCE PRODUKT JEST NIEDOSTĘPNY, A KUPOWANY W STANACH JEST DUŻO TAŃSZY <sprawdź>

EFEKTY:

  • zwiększenie witalności,
  • poprawa kondycji skóry i włosów,
  • eliminacja ospałości,
  • lepszy metabolizm,
  • lepszy przebieg wszystkich funkcji, na które wpływa tarczyca,
  • reasumując: kompleksowe zmniejszenie objawów niedoczynności.

Nie wiem jak jest z wysyłką, być może trzeba będzie trochę poczekać na ściągnięcie preparatu ze Stanów. Producent udziela gwarancji satysfakcji tzn. przewiduje możliwość zwrotu zapłaconej kwoty w razie braku zadowolenia z działania suplementu.

Więcej informacji o tym preparacie znajdziesz na oficjalnej stronie produktu (niestety amerykańskiej, ale z tego co widzę, to produkt sprowadzany ze Stanów jest sporo tańszy niż ten, który był dostępny w Polsce).

Kosztuje ok. 150 zł. Przy tym składzie to żaden wydatek

PRZEJDŹ NA OFICJALNĄ STRONĘ <KLIK>

__________________________________________________________________

Multiwitaminy plus Jod i Żelazo

Jeśli chodzi o ten suplement to po prostu MEGA mieszanka minerałów i witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Osobom z niedoczynnością tarczycy wielu z nich może brakować. Szczególnie ważny jest jod, ale też m.in. witaminy B dla włosów, skóry i bardzo ważnego układu nerwowego.

Żelazo – wiadomo – działa krwiotwórczo.

Więcej informacji o działaniu poszczególnych składników na stronie produktu CENA  36 ZŁ>>> Multiwitamina i Żelazo w NuviVit.com.

__________________________________________________________________

SUPLEMENTY JEDNOSKŁADNIKOWE

L-tyrozyna

Aminokwas niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy, przysadki i nadnerczy. Na początek warto go przetestować. Efekt powinien pojawić się po kilkunastu dniach.

Suplement jest tani. L-tyrozyna Swanson’a kosztuje ok. 40 zł, więcej informacji >>>> TUTAJ.

__________________________________________________________________

Kelp

Bodaj najlepsze naturalne źródło jodu. Świetny suplement dla osób, którym tarczyca nie doskwiera zanadto. Nie tylko dla osób z niedoczynnością. To też świetne źródło witamin i minerałów. Uważa się, że kelp wspomaga odchudzanie i oczyszczanie.

Kelp też jest tani. Kelp Swanson’a kosztuje ok. 21 zł, więcej informacji >>>> TUTAJ.

__________________________________________________________________

Selen

Selen jest niezbędny tarczycy (całemu organizmowi zresztą też). Poleca się go również osobom z tarczycą niedoczynną wskutek choroby Hashimoto (autoimmunologiczne zapalenie tarczycy wywołujące albo nadczynność albo niedoczynność). Generalnie wszyscy, którzy mają jakiekolwiek problemy z tym gruczołem powinni suplementować się selenem.

Selen jest tanim suplementem. Kosztuje ok. 32 zł, więcej informacji >>>> TUTAJ.

Wiedząc jak trudno dobrać odpowiednią dawkę leków i uzyskać poprawę, jak ciężko żyć z niedoczynnością myślę, że warto wypróbować te naturalne suplementy.

Z założenia są bezpieczne, ale w zbyt dużych dawkach też mogą szkodzić, przesadzać z nimi na pewno nie można, a przed użyciem zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

2 Comments
thyaxomaniaczka

hej, thyax polecam każdemu, zdecydowanie, nie jest tak agresywny jak thyromine (nie zawiera odpowiedników hormonów) ale ma wszystko to, co potrzebne niedoczynnej tarczycy, znam go jeszcze ze stanów, gdy trudno go było zdobyć w Polsce, ale odkąd jest i u nas – no problem. Biorę od paru ładnych lat i cały czas sporo pomaga. Radzę kupować tutaj http://nplink.net/eWQDltNG bo przesyłka za darmo i dość szybko przychodzi.

Reply
Katarzyna

moja siostra długo używała Thyromine, ale teraz już jej ten suplement nie wystarcza, poza tym drogo to wychodzi, przestawiła się na lekarstwa :-(

Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 − jeden =