Zioła na tarczycę

Zioła na tarczycę 3.94/5 (78.78%) ilość ocen: 49

Niemal wszystkie choroby powiązane ściśle z gruczołem tarczycowym występują bardzo często i prowadzą do powstania pewnego ryzyka. Pomimo występowania coraz większej liczby leków wspomagających pracę tarczycy nie łatwo jest odnaleźć ten jedyny i naprawdę skuteczny preparat. A zatem dla właściwego leczenia objawów chorób tarczycy warto bacznie przyglądać się pracy całego organizmu. Bowiem takie obserwacje mogą niejednokrotnie wskazać nieprawidłowości w funkcjonowaniu gruczołu. A dzięki temu będziemy mogli podjąć odpowiednie leczenie. Jednym z naturalnych sposobów wspierających działanie gruczołu tarczycowego jest zastosowanie ziół. Zioła na tarczycę z pewnością nam nie zaszkodzą, ale pod warunkiem właściwego stosowania.

Zdrowa tarczyca to podstawa!

Tarczyca jest gruczołem, który mieści się na przedniej stronie szyi, tuż przed samą krtanią. Jej kształt niektórym może przypominać wielkość motyla. Zasadniczą rolą tarczycy jest prawidłowe produkowanie dwóch , bardzo róznych hormonów. Jednym z nich jest trójjodotyronina, a drugim tyroksyna. Wytwarzanie odpowiednich ilości tych hormonów gwarantuje dobrą pracę tarczycy. W takich warunkach tarczyca jest zdrowa. Dzięki wymienionym hormonom możliwe jest sprawne regulowanie zużycia energii w każdej komórce ciała oraz we wszystkich narządach. Nad działaniem gruczołu tarczycowego sprawuje nadzór przysadka mózgowa.

Dla zachowania zdrowia tarczycy bardzo istotne jest zachowanie równowagi w produkowaniu tyroksyny oraz trójodotyroniny. Jeśli, którychś hormonów jest za dużo, bądź zbyt mało, to wówczas tarczyca choruje. Najczęściej spotykanymi schorzeniami tego gruczołu jest niedoczynność tarczycy, jak również nadczynność tarczycy. W celu zdiagnozowania jednej z tych chorób ważna jest baczna obserwacje swego organizmu. Bowiem bardzo wiele dolegliwości związanych z zaburzeniami tarczycy jest niedostrzegalnych. Wówczas choroba postępuje, a zdiagnozowane nieco cięższe postacie schorzeń gruczołu tarczycowego, mogą powodować poważne konsekwencje. Trzeba się wtedy liczyć z długotrwałym leczeniem.

Ziołolecznictwo w leczeniu tarczycy

Ziołolecznictwo jest obecnie popularniejszą postacią medycyny. Bowiem coraz więcej środków farmakologicznych jest produkowana właśnie w oparciu o naturalne wyciągi roślinne. Korzystną cechą tego typu specyfików jest to, że posiadają one łagodniejsze działanie, a także nie zawierają szkodliwych toksyn czy skutków niepożądanych.

Większość z nas tak naprawdę ziołolecznictwo traktuje z lekkim lekceważeniem, a to błąd. To nic, że leczenie naturalnymi wyciągami ziołowymi trwa znacznie dłużej niż przyjmowanie tabletek. Bowiem rezultaty zdrowotne nie ustępują tym, przedstawianym przez inne środki.

Warto zauważyć, że istnieją ludzie, którzy wypijają zioła codziennie. Ale niestety to poważny błąd. Raczej nie jest wskazane stosowanie ziół, w czasie, gdy jesteśmy zdrowi. Bowiem osobie zdrowej nie są potrzebne lekarstwa. Trzeba jeszcze wiedzieć, że każdy człowiek na zioła uodparnia się. W związku z tym kuracje lecznicze powinny odbywać się w ciągu jednego miesiąca.. Potem następuje przerwa. Lecznicza porcja przeznaczona dla osoby dorosłej wynosi 1 czubata łyżka, a dla dzieci nieco mniej.
Zioła znajdują obecnie zastosowanie przy różnych dolegliwościach. Bardzo pomocne okazują się przy leczeniu schorzeń tarczycy. Określone zioła mogą stosować osoby z nadczynnością tarczycy, a jeszcze inne pomocne są w leczeniu niedoczynności tego gruczołu. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji ziół na tarczycę.

Jakie zioła na tarczycę?

Tradycyjne zastosowana lekarska melisa używana była do podnoszenia na duchu. Wielu wierzyło, że spożywana regularnie wydłuża żywotność. Ponadto melisa lekarska była stosowana przy gojeniu się ran, zmniejszaniu palpitacji serca, jak też do leczenia bólu zęba.

Melisa lekarska bardzo często nazywana jest ziołem hormonalnym. Posiada ona bowiem właściwości przeciwtarczycowe, a w związku z tym chętnie z niej korzystają pacjenci z nadczynnością tarczycy.

Innym polecanym ziołem na tarczycę jest morszczyn pęcherzykowaty. Występuje on w chłodniejszych miejscach Oceanu Spokojnego oraz Oceanu Atlantyckiego, jak również Morzu Bałtyckim i Morzu Północnym. Ta morska roślinność wzrasta w głębokościach do piętnastu metrów. Morszczyn pęcherzykowaty znajdziemy także nad brzegiem mórz oraz oceanów, bowiem fale regularnie tę roślinę wyrzucają na brzeg. Morszczyn pęcherzykowaty to glon z rodziny brunatnic.

Morszczyn pęcherzykowaty bardzo dobrze sprawdza się przy wspomaganiu leczenia niewydolności pracy tarczycy. Dobrym sposobem jest sporządzenie rosołu czy też wywaru z morszczynu pęcherzykowatego świeżego lub suszonego. Sporządzony płyn należy przecedzić , a następnie jeść jak zupę. Morszczyn ma wiele zalet, jednakże najważniejszą jest pobudzenie pracy tarczycy. Najlepiej sprawdza się w odniesieniu do powiększonej tarczycy, czyli tak zwanych woli.

Zioła w leczeniu niedoczynności tarczycy

Zioła te działają wspomagająco dostarczając tarczycy jodu, albo usprawniając te procesy, których przebieg został zakłócony wskutek niedoboru hormonów tarczycowych. Doskonale sprawdzą się na tym polu wszelkiego rodzaju rośliny wodne (nori, kelp), jaki i niektóre egzotyczne składniki takie jak guggul, który oddziałuje na samą tarczycę, przy okazji regulując gospodarkę cholesterolem.

Mając niedoczynność warto docenić też pozytywny wpływ imbiru, który pobudza i rozgrzewa, a osoby zainteresowane naturalnymi stymulatorami pracy tarczycy powinny wypróbować działanie:

 

 

4 myśli na temat “Zioła na tarczycę

 • 19 grudnia 2018 o 11:57
  Permalink

  tak naprawdę to nie ma chyba idealnego zioła na tarczycę, ale ja eksperymentowałam ostatnio z taką kompozycją o nazwie tyrolin tam są zioła w tym ashwagandha o której bardzo dużo czytałam i witaminy i minerały, i po dwóch tygodniach tych eksperymentów stwierdziłam że taka mieszanka jest chyba dla mnie optymalna więc będę brała dalej, polecam zainteresować się bo składniki są bardzo dobrze dobrane i przynajmniej na mnie działają tu więcej informacji o tym https://bit.ly/2PJjDdt

  Odpowiedz
 • 21 października 2018 o 08:51
  Permalink

  Tak naprawdę dużo więcej ziół może pomóc może nie tyle w leczeniu tarczycy ale zmniejszaniu dolegliwości objawów różnych. Ja na przykład mam poważny problem z metabolizmem i chociaż na przykład nie mam problemów z nastrojem, wody raczej też nie zatrzymuje w organizmie, to schudnąć bardzo mi ciężko. Do tego nawet utrzymanie wagi prawidłowej jest dość trudne przy normalnej diecie takiej teoretycznie dobrze zbilansowanej. Dlatego ja stosuję często różne środki które mają wspomagać metabolizm polecam takie, które zawierają kapsaicynę może piperynę a najlepiej synefrynę, ja używam Fast Burn Extreme i jak na razie może nie chudnę w zastraszającym tempie ale jestem w stanie nie co zredukować wagę. Polecam wybierać taki właśnie skład jak tutaj

  Odpowiedz
 • 7 września 2015 o 18:11
  Permalink

  zabrakło tu moim zdaniem jednego ważnego zioła, które reguluje pracę tarczycy, nadnerczy, przysadki i gonad, tym zielem jest korzeń macy – rewelacyjny moim zdaniem, bo on po prostu tonizuje organizm, osoby z niedoczynnością powinny na niego dobrze zareagować, odnośnie nadczynności – nie wiem, ale skoro tonizuje to też może pomóc, polecam macę healthsparka, rewelacyjny produkt http://goo.gl/3yRBCQ tylko radzę brać z przerwami, w suplementacji warto robić przerwy

  Odpowiedz
 • 24 czerwca 2015 o 16:44
  Permalink

  próbowałam guguula, polecam, a w połączeniu z morszczynem to już w ogóle rewelacja, prawie funkcjonowałam normalnie tj. tak jak wcześniej przed niedoczynnością

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *