Locerin – sposób na to, by powstrzymać wypadanie włosów przy niedoczynności i nadczynności tarczycy

Locerin – sposób na to, by powstrzymać wypadanie włosów przy niedoczynności i nadczynności tarczycy
4.7 (93.33%) ilość ocen: 3

Jako że tarczyca wpływa na cały organizm, wywiera też wpływ na kondycję włosów. I to w każdym przypadku: i w niedoczynności i w nadczynności. Włosy mogą wypadać i stają się nieładne, matowe. Jeśli pomimo wdrożonego leczenia wciąż masz problem z włosami i koniecznie chcesz się go pozbyć > zacznij stosować Locerin. To bodaj najnowocześniejszy suplement na wypadające włosy o bardzo szerokim spektrum działania.

W artykule znajdziesz informacje na temat wypadania i kondycji włosów w kontekście dysfunkcji tarczycy oraz tego, jak zwalczać problem. Artykuł jest jednocześnie recenzją Locerinu. Mam nadzieję, że okaże się pomocny.

Dlaczego włosy wypadają przy niedoczynności i nadczynności tarczycy?

Przyczyny omawiane już były w artykule Wypadanie włosów a choroby tarczycy. Zachęcam do przeczytania go w całości. Jeśli jednak nie masz na to czasu lub ochoty, to wiedz, że wypadanie włosów powoduje zarówno niedoczynność jak i nadczynność tarczycy. W telegraficznym skrócie:

 • Przy nadczynności tarczycy włosy mogą masowo wypadać z racji tego, że metabolizm ulega przyspieszeniu, więcej włosów obumiera w tym samym czasie. Jednocześnie organizm może nie nadążać z wytwarzaniem nowych włosów.
 • Przy niedoczynności tarczycy wypadanie włosów spowodowane jest wydłużeniem czasu spoczynku. Włosy nie wypadają tak intensywnie jak przy nadczynności, są jednak znacznie słabsze i w dużo gorszej kondycji niż normalnie.

Reasumując: jeśli chodzi o wypadanie włosów niedoczynność / nadczynność tarczycy wpływa na to zjawisko nieco inaczej. Przy nadczynności wypadanie jest intensywniejsze. Przy niedoczynności mniejsze, jednak włosy są wyraźnie osłabione.

Inne przyczyny wypadania włosów

Jeśli to wypadanie włosów cię zaalarmowało i na tej podstawie podejrzewasz, że możesz mieć jakąś chorobę tarczycy to wiedz, że wypadanie ma bardzo wiele przyczyn. Choroby tarczycy są zaledwie jedną z nich.

Włosy mogą wypadać na skutek:

 • niedoborów składników odżywczych, zarówno makro (węglowodany, tłuszcze i białka) jak i mikroskładników (witaminy, minerały inne bioaktywne substancje),
 • zatruć,
 • chorób, szczególnie przebiegających z wysoką gorączką,
 • chorób skóry głowy (łupież, łojotokowe zapalenie skóry, grzybica),
 • zachwiania balansu hormonalnego hormonów innych niż tarczycowe (androgeny, estrogeny),
 • stresu,
 • stosowania niektórych leków,
 • chemioterapii,
 • palenia papierosów, nadmiernego spożycia alkoholu i generalnie niehigienicznego trybu życia.

Jak widzisz przyczyn jest wiele i są one bardzo zróżnicowane. Dlatego nawet jeśli masz nadczynność lub niedoczynność tarczycy, a dodatkowo jesteś eksponowana / eksponowany na wpływ powyższych czynników, to również te czynniki musisz mieć na uwadze walcząc o zachowanie włosów.

Jak powstrzymać wypadanie włosów przy niedoczynności?

Nie możesz zaniedbywać leczenia. Musisz zadbać o wyeliminowanie tych czynników, które włosom szkodzą najbardziej i / lub zacząć stosować > Locerin najlepiej od razu, albo po prostu wtedy, gdy inne metody zawiodą.

Leczenie nadczynności / niedoczynności tarczycy

Jest najważniejsze. Powtarzam to zresztą przy każdej okazji. Jest też niezbędne. Przy nadczynności koniecznie należy tłumić nadaktywną tarczycę, przy niedoczynności pobudzać ją i uzupełniać niedobory hormonów. To ważne dla twojego ogólnego zdrowia i samopoczucia.

Dobrze dobrane, nieprzerwane leczenie nie tylko zapewni ci zdrowie i dobre samopoczucie, ale może uchronić cię przed objawami takimi, jak utrata włosów czy pogorszenie stanu skóry.

Dlatego jeśli masz zdiagnozowaną chorobę przede wszystkim lecz się, a dopiero potem (gdy leczenie nie działa w stu procentach tak jak powinno) podejmij dodatkowe działania.

Domowe sposoby na powstrzymanie wypadania włosów

Te sposoby dotyczą w równym stopniu wszystkich. Nie tylko osób, które mają nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Obejmują szereg działań mających na celu poprawę odżywienia włosów i stymulację ich wzrostu.

Dieta dobra dla włosów

W diecie musisz sobie dostarczyć wszystkich składników, których twoje włosy potrzebują do tego, żeby rosnąć. Chyba najprościej jest regularnie jeść jajka, bo to zarówno źródło aminokwasów (budulca), jak i energii, tłuszczów oraz masy mikroelementów.

Jeśli nie chcesz z jakichś powodów zwiększać ilości zjadanych jaj lub po prostu ich nie lubisz wzbogać dietę o dużą ilość warzyw, siemię lniane, herbatki z pokrzywy, skrzypu i kozieradki. Źródłem aminokwasów niech pozostanie mięso lub bogate w białko warzywa.

Warto też jeść ryby, bo one również zawierają całą masę przydatnych składników odżywczych.

Pielęgnacja włosów

Może to zabrzmi nieco dziwacznie, ale jeśli chodzi o pielęgnację to nie zaniedbuj czesania. Dlaczego o tym wspominam? Bo sama, w okresach gdy moje włosy intensywniej wypadają, mam pewne obawy przed czesaniem. Odnoszę wrażenie, jakbym wyczesywała włosy. To nieprawda. Faktem jest, że łatwiej wtedy pozbyć się włosów martwych, ale one już są martwe i tak czy inaczej by wypadły.

Czesanie to masaż, a masaż skóry głowy oznacza lepsze ukrwienie i lepsze odżywienie mieszków włosowych. Pamiętaj o masażu również podczas mycia.

Stosuj szampony do włosów wypadających i / lub słabych oraz zniszczonych. Podobnie z odżywkami.

Możesz też wykorzystać naturalne olejki do masażu i olejowania (olejek rycynowy, jojoba, arganowy, nawet oliwa się przyda). I przyrządzać maseczki z tego, co masz w lodówce. Tu też idealnie sprawdzają się jajka.

Styl życia a kondycja włosów

Stres i używki – one szkodzą włosom równie mocno, jak całemu organizmowi. Postaraj się ich unikać, a twoje włosy to docenią.

Wbrew pozorom radzenie sobie ze stresem nie jest łatwe, tym bardziej w sytuacji, gdy jesteś osobą chorą (na nadczynność lub niedoczynność), jednak istnieją sposoby, by nauczyć się nad nim panować. Zacznij choćby od jogi. Niektóre z asan nie tylko łagodzą stres, ale wręcz korzystnie oddziałują na pracę gruczołów.

Locerin na wzmocnienie i wypadanie włosów przy niedoczynności i nadczynności tarczycy

Locerin to tabletki powstrzymujące wypadanie włosów, poprawiające ich porost i kondycję. Nie zawierają składników, które mogłyby wpłynąć na pracę tarczycy, więc jeśli chodzi o gruczoł tarczowy nie musisz obawiać się skutków ubocznych. De facto suplement takich skutków mieć nie powinien, bo wszystkie zawarte w nim składniki, choć intensywnie oddziałują na proces wzrostu włosa są bezpieczne dla zdrowia.

Locerin na wzrost włosów działa dwukierunkowo. Jego główny składnik AnaGain Nu przejawia dwa mechanizmy działania.

Na wypadanie włosów przy nadczynności tarczycy

Najlepiej zadziała mechanizm polegający na stymulacji procesu tworzenia nowych włosów. Skoro metabolizm ciała jest w tym przypadku tak szybki, że utrata włosów następuje bardzo szybko, a odbudowa wolno – to stymulacja odbudowy właśnie zapewni doskonałe efekty.

Wpływ na porost włosów (proces tworzenia włosa)

Na wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy

Jak już sobie powiedzieliśmy w tym przypadku problemem jest spowolniony metabolizm, słaby proces wzrostu włosa i zbyt wolna wymiana włosów. Tu sprawdzą się zarówno mechanizm polegający na skróceniu fazy anagenu i mechanizm stymulujący wytwarzanie włosów.

Wpływ na wypadanie włosów (ilość wypadających włosów)

Locerin – efekty

Dwa podstawowe efekty działania Locerinu to:

 • szybszy wzrost włosów,
 • zmniejszenie ilości wypadających włosów.

Dodatkowo Locerin odbudowuje strukturę włosów, wzmacnia je, eliminuje zniszczenia.

Zawiera aż 16 składników. Każdy z nich korzystnie wpływa na kondycję włosów.

Co tak dobry skład oznacza w praktyce? To, że suplementując się Locerinem otrzymasz dosłownie wszystko, czego potrzebujesz do tego, by twoje włosy były w świetnej kondycji. Odbudujesz ich gęstość. Wzmocnisz je i zapewnisz najlepsze warunki do wzrostu. I bez znaczenia będą przyczyny utraty włosów. Locerin działa w każdym przypadku.

Więcej informacji o Locerinie znajdziesz pod adresem >> Locerin.pl. Na stronie Locerin – Oferta Specjalna możesz natomiast zamówić go na próbę 20% taniej. Polecam tę ofertę, bo jest taniej, a miesiąc czasu wystarczy by ocenić działanie suplementu.

Podsumowanie

Podsumowując musisz zdawać sobie sprawę z tego, że:

 • przy niedoczynności / nadczynności tarczycy nie możesz zaniedbać leczenia, bo ono uchroni cię również przed utratą / osłabieniem włosów,
 • dla wzmocnienia włosów warto stosować powszechnie znane domowe sposoby, kosmetyki i suplementy,
 • dla uzyskania szybkich efektów warto posłużyć się Locerinem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *