Suplementy na tarczycę – Thyax czy Thyromine?

Suplementy na tarczycę – Thyax czy Thyromine?
1 (20%) ilość ocen: 2

O tym, że tarczyca jest gruczołem, który spełnia ogromną rolę w naszym organizmie, powinien wiedzieć każdy. Bez tarczycy nie byłoby możliwe prawidłowego funkcjonowanie ustroju. Gruczoł ten odpowiedzialny jest bowiem za produkcję hormonów tarczycy, które nie tylko przyczyniają się regulowania metabolizmu, ale również dbają o zdrowy wygląd włosów i skóry. Dlatego też, jeżeli chcemy by tarczyca funkcjonowała prawidłowo i wydzielała odpowiednie ilości hormonów, warto wspomagać jej pracę specjalnymi suplementami diety. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że nasz gruczoł tarczowy działa bez zarzutów. Do najbardziej popularnych specyfików, z którymi można zetknąć się na rynku należą Thyax oraz Thyromine. Czy któryś z nich jest szczególnie polecany?

Thyax – by tarczyca działała prawidłowo

Thyax to suplement diety, który przyczynia się do regulowania pracy tarczycy. Ogromnym powodzeniem cieszy się w Stanach Zjednoczonych, niestety w naszym kraju nadal nie jest dostępny.

Thyax to preparat w formie tabletek. Jego zadanie polega na uzupełnianiu niedoborów składników, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania gruczołu tarczowego. Substancje te przyczyniają się do stymulowania właściwej pracy tarczycy, zmuszając ją do wytwarzania odpowiedniej ilości hormonów. Thyax zapobiega przede wszystkim niedoczynności tarczycy.

Warto również wiedzieć, że specyfik ten przyczynia się również do eliminowania przykrych skutków związanych z zaburzeniami pracy gruczołu tarczowego. Skład preparatu Thyax uzupełniają witaminy z grupy B. Ich działanie polega na zapewnieniu dobrej kondycji włosów i skóry. Ponadto specyfik ten wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Zapewnia poprawę nastroju oraz dodaje witalności i energii. Warto pamiętać, że jednym z objawów niedoczynności tarczycy jest właśnie ciągłe zmęczenie, które  jest wynikiem zmniejszonej ilości produkowanych i wydzielanych hormonów tarczycowych.

Skład preparatu Thyax został uzupełniony również o dwa bardzo ważne aminokwasy: fenyloaminę oraz tyrozynę. Niedobór tych aminokwasów, a szczególnie tyrozyny może być bowiem przyczyną niedoczynności tarczycy. Tyrozyna jest substratem najważniejszych hormonów tarczycy: trójjodotyroniny oraz tyroksyny. W tarczycy odbywa się bowiem jodowanie tego aminokwasu, co doprowadza do powstawania tychże hormonów.

Thyax zawiera także odpowiednie ilości jodu – pierwiastka, który zapobiega powstawaniu wola. Bez jodu także nie jest możliwe produkowanie hormonów tarczycy na właściwym poziomie.

Substancje zawarte w tym suplemencie przyczyniają się do stymulowania tarczycy. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie równowagi w gospodarce hormonalnej oraz prawidłowej pracy gruczołu.

Thyromine i jego działanie

Thyromine to specyfik, który również swoją popularność zyskał w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście on zdołał przywędrować do naszego kraju. Preparat ten został stworzony przede wszystkim na potrzeby tych osób, które wykazują troskę o prawidłowe funkcjonowanie tarczycy.

Substancje, które zostały zawarte w tabletkach Thyromine, przyczyniają się do wspomagania leczenie niedoczynności tarczycy. Skład przede wszystkim wspomaga walkę z nadwagą, która powstała na skutek spowolnienia metabolizmu, co jest charakterystyczne dla choroby tarczycy spowodowanej zbyt małą produkcją hormonów tarczycy. Regularne stosowanie preparatu Thyromine wspomaga pracę metabolizmu, przyczyniając się do jego przyspieszenia.

Thyromine to preparat, który łagodzi inne, niezbyt przyjemne skutki niedoczynności tarczycy. Substancje zawarte w specyfiki zmniejszają dotkliwość stanów depresyjnych. Warto również wiedzieć, że na skutek niedoczynności tarczycy spada również popęd seksualny. Thyromine wspomaga libido, przywracając ochotę na seks.

Dobroczynne substancje zawarte w tabletkach wpływają korzystnie na poprawę kondycję skóry i włosów. Warto bowiem pamiętać, że niedoczynność tarczycy sprawia, że włosy stają się matowe i suche oraz mają skłonność do wypadania, a skóra woskowa i gruba.

W składzie Thyromine podstawowymi składnikami są: pył tarczycowy (z wołowiny) wspomagający pracę gruczołu tarczowego i pył nadnerczowy regulujący pracę nadnerczy. Kluczowym składnikiem preparatu Thyromine jest również pieprz długi wywodzący się z Indii. Działanie tej rośliny przyczynia się do zwiększenia produkcji ważnych hormonów tarczycy. Pieprz długi wspomaga również pracę metabolizmu.

Ważnym składnikiem tabletek jest jod, którego obecność w organizmie jest konieczna do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania gruczołu tarczowego.

W składzie Thyromine można znaleźć również tyrozynę – aminokwas niezbędny do produkcji hormonów tarczycy, które powstają w reakcji jodkowania tyrozyny. Warto wiedzieć, że aminokwas ten przyczynia się również do poprawy witalności.

EDYCJA SIERPIEŃ 2015

Uwaga: okazuje się, że w Polsce nie można kupić Thyromine, ale ten produkt dostępny jest w oficjalnym amerykańskim sklepie – niespodzianka – JEST TAM O KILKADZIESIĄT ZŁ TAŃSZY KLIKNIJ I SPRAWDŹ. Ps sklep sprawdzony, znajoma już przetestowała!

Jedna myśl na temat “Suplementy na tarczycę – Thyax czy Thyromine?

  • 17 stycznia 2013 o 18:30
    Permalink

    z tego co wyczytałam w różnych publikacjach i po części na commed to thyromine zawiera pył tarczycowy z wołowiny czyli tak jakby naturalny odpowiednik tego, czego nam brak (hormonów), chyba dlatego taki drogi, ale postanowiłam spróbować, bo ni diabła nie mogę ustabilizować się na syntetycznych lekach, dziś zaczynam, łącznie z selenem i mega dawkami omega 3. Mam nadzieję, że pomoże. PS bo thyax to tylko w stanach można kupić prawda?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *