Super nawilżanie: emulsja XERIAL 30

Super nawilżanie: emulsja XERIAL 30
Oceń ten artykuł

Przy niedoczynności tarczycy bardzo często pojawia się problem przesuszenia skóry. Powoduje to świąd i łuszczenie się skóry, co jest niezwykle niekomfortowe. Warto więc walczyć z tą dolegliwością przy pomocy skutecznych kosmetyków.

Emulsja Xerial 30 to skuteczny kosmetyk wskazany do stosowania w stanach przesuszenia i łuszczenia się skóry, nadmiernego rogowacenia (również przymieszkowe),  przy wrastaniu włosków lub wystąpieniu wysypki po depilacji oraz przy łuszczyca, alergicznym zapaleniu skóry i egzemie. Intensywnie nawilża i wygładza wysuszoną skórę, przeznaczony jest do stosowania na skórę całego ciała.

Skład i opis działania

Mocznik. Główną substancją czynną jest syntetyczny odpowiednik mocznika występującego w ludzkim organizmie (w stężeniu do 30%). Substancja ta używana jest w kosmetyce od dziesięcioleci, ponieważ sprzyja właściwemu nawilżeniu skóry. Przyspiesza podział komórek warstwy ziarnistej skóry, a tym samym jej regenerację. Zwiększa przepuszczalność warstwy rogowej naskórka, co ułatwia wnikanie składników aktywnych w jego głębsze warstwy. Pozostawia skórę miękką, dobrze nawilżoną i gładką.

Allantoina. Działanie mocznika wzmacnia związek chemiczny, powstający z kwasu moczowego w korzeniach niektórych roślin (fasola,soja, kasztanowiec, żywokost lekarski) Ułatwia gojenie się ran, łagodzi objawy łuszczycy, działa przeciwzapalnie i ściągająco, przyśpiesza regenerację skóry, stosowana jako substancja czynna w maściach i kremach przeciwtrądzikowych.
Kwas mlekowy. Jeden z popularniejszych kwasów AHA, które od około 20 lat są powszechnie stosowane w kosmetyce. Nawilża i wygładza skórę, używany jest też w terapii przeciwtrądzikowej. Służy również do uzyskania odpowiedniego Ph w preparacie.
Masło Karite. Otrzymywana z egzotycznej rośliny substancja, działa intensywnie nawilżająco, natłuszczająco, regenerująco i łagodząco na skórę. Powoduje pogrubienie skóry poprzez wspomaganie magazynowania wody przez komórki skóry. Szczególnie korzystnie działa na skórę suchą, ubogą w tłuszcz i słabo nawilżoną, łuszczącą się, pękającą, spierzchniętą i starzejącą się. Na takiej skórze łatwo osiedlają się grzyby, bakterie i inne mikroorganizmy. Powodują one podrażnienia i świąd, a pozostając dłuższy czas na skórze mogą nawet doprowadzić do poważniejszych chorób skóry. Świąd implikuje drapanie się, a to może wywołać rany i uszkodzenia skóry, przez co pogarsza się jej stan. Masło karité nie dopuszcza do rozwoju tych mikroorganizmow i łagodzi świąd, dzięki czemu nastepuje dosyć szybka poprawa stanu skóry.
Glicerol. Intensywnie nawilża skórę. Poza tym jako dobry rozpuszczalnik tłuszczów i innych lipidów łączy ze sobą  składniki kremu.

Więcej informacji na temat tego kosmetyku >>> SPRAWDŹ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *