Wypadanie włosów

Choroby tarczycy zawsze niekorzystnie odbijają się na włosach. Poniżej znajdziesz podpowiedzi jak sobie radzić w tej sytuacji.

Jeśli masz niedoczynność tarczycy zagraża Ci niedożywienie włosów – włosy nie mogą się rozwijać, bo brak im składników odżywczych, przechodzą też szybciej w stan spoczynku. Są suche, łamią się i są szorstkie.

Jeżeli cierpisz na nadczynność tarczycy wzrasta u Ciebie zagrożenie skrócenia cyklu życia włosa. Zagraża Ci łysienie rozlane w związku z przechodzeniem włosów w stan spoczynku oraz łysienie plackowate, jeśli przyczyną choroby tarczycy są zaburzenia autoimmunologiczne. Twoja czupryna może szybciej się przetłuszczać, przylegać do skóry głowy.

Poza witaminami i minerałami (cynk, selen, żelazo, magnez, witamina A) czyli podstawową suplementacją witaminowo – minerałową zalecaną osobom z chorobami tarczycy możesz wspomóc się preparatami poprawiającymi porost i kondycję włosów.

Co prawda nie usuną one przyczyn, bo przyczyną – wiadomo – są problemy z tarczycą, ale zadziałają objawowo tj. usprawnią przebieg wszystkich tych procesów, które wpływają na porost i kondycję włosów.

W walce o zachowanie jak najbujniejszej i jak najładniejszej (nie sprawiającej problemów) czupryny możesz wykorzystać następujące środki:

Po pierwsze: dobry szampon przeciwko wypadaniu włosów
Rekomendacja: Szampon Revita

Pełną listę składników wraz z opisem działania znajdziesz na TEJ STRONIE. Jedno jest pewne: Revita nie tylko stymuluje wzrost nowych włosów dzięki dostarczeniu cebulkom włosowym składników odżywczych, ale chroni też je przed niedożywieniem wskutek typowych obciążeń związanych z łysieniem. Udrażnia kanały odżywiające i dotleniające włosy. Zmniejsza problemy ze skórą głowy (łojotok, łupież) i poprawia wygląd włosów sprawiając, że stają się one grubsze, bardziej elastyczne, puszyste. Sprawdź TUTAJ.

Po drugie: dobre suplementy na włosy
Rekomendacja: Provillus

Tabletki Provillus przygotowano z myślą o przedstawicielach obydwu płci. Kobiety, w zestawie dla siebie, znajdą przede wszystkim składniki silnie odżywiające mieszki włosowe (i same włosy). Mężczyźn, w pigułkach dla mężczyzn, znajdą oprócz substancji odżywczych blokery DHT przyczyniającego się bezpośrednio do łysienia typowo męskiego. Sprawdź TUTAJ.

Po trzecie: wcierki powstrzymujące łysienie (nie dla każdego)
Rekomendacja: produkty DSLaboratories

Większości mężczyzn możemy polecić preparaty z minoxidilem 5%, kobiety też powinny go docenić. To uniwersalny lek na łysienie powstrzymujący wypadanie włosów dzięki udrożnieniu kanałów potasowych odpowiadających za odżywienie i dotlenienie włosów. Wśród produktów DSLaboratories – dopracowanych do perfekcji nieosiągalnej dla innych producentów – znajdziesz specyfiki z minoxidilem i bez niego (dla osób nadwrażliwych na minoxidil). Sprawdź TUTAJ.

Po czwarte: suplementy tarczycowe (dla osób z niedoczynnością)
Rekomendacja: tabletki Thyromine

Thyromine, to jedyne tabletki na naszym rynku, będące zamiennikiem dla naturalnych hormonów tarczycowych, czyli tego, co brakuje osobom z niedoczynnością. To jednocześnie zamiennik dla leków syntetycznych, choć może być potraktowany również jako ich uzupełnienie. Dlaczego go rekomendujemy? Dlatego, że z badań wynika, iż syntetyczne hormony (tabletki najczęściej przepisywane przez lekarzy) nie osiągają tak szerokiego spektrum działania jak preparaty naturalne. Ich użycie jest oczywiście uzasadnione choćby ze względów ekonomicznych (syntetyki są znacznie tańsze) i ideologicznych (naturalne hormony tj. np. proszek tarczycowy czy nadnerczowy) pozyskiwane są ze zwierząt po ich uboju, z czym nie każdy jest się w stanie pogodzić.
Mimo wszystko to właśnie proszek tarczycowy wykazuje silniejsze działanie na tych polach, na których nie radzą sobie syntetyki i uważamy, że takie suplementy warto zarekomendować. Sprawdź TUTAJ.

Po piąte: technologia (masaż plus stymulacja świetlna)
Rekomendacja: grzebień laserowy Vivicomb

Sądząc po wynikach uzyskanych w trakcie badań klinicznych nad grzebieniem laserowym Vivicomb postanowiliśmy zarekomendować również to urządzenie. Dlaczego? Przy jego pomocy osiągnięto poprawę porostu włosów u ponad 90,00% mężczyzn i odpowiednio 80,00% kobiet. Dzieje się tak dlatego, że Vivicomb, a raczej emitowane przezeń światło laserowe (technologia LLLT) stymuluje pracę i rozwój mieszków włosowych oraz udrażnia kanały, którymi są one odżywiane. Vivicomb zapobiega więc osłabieniu i niedożywieniu mieszków, a co za tym idzie przeciwdziała wszystkim znanym rodzajom łysienia, z jednym wyjątkiem – łysienia plackowatego, w jego leczeniu niestety nie osiąga aż takiej skuteczności. Sprawdź TUTAJ.

Jesteśmy przekonani, że powyższe rekomendacje doskonale sprawdzą się w leczeniu objawowym tzn. powstrzymywaniu wypadania i osłabiania włosów wskutek niedoczynności lub nadczynności tarczycy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości skonsultuj się z trychologiem i endokrynologiem.

Endokrynolodzy nie wiedzą wszystkiego, a trycholodzy – ukierunkowani na rozpoznawanie i leczenie problemów z włosami są w stanie zaproponować lepsze rozwiązania, bardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


× pięć = 15

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>