Collagen Select – czy warto? Właściwości, opinie, cena suplementu

Collagen Select – czy warto? Właściwości, opinie, cena suplementu
4.5 (90%) ilość ocen: 4

Collagen Select

Jeśli chcesz wzmocnić i zregenerować skórę, zredukować zmarszczki i zapobiec ich powstawaniu >>> Collagen Select jest suplementem dla ciebie. To produkt dostarczający doskonale przyswajalnego kolagenu, wzbogacony o składniki niezbędne do zmetabolizowania tego białka oraz substancje o działaniu przeciwstarzeniowym.

Tak naprawdę każdy kto chce powstrzymać pojawianie się oznak starzenia i zredukować je oraz zregenerować skórę na poziomie skóry właściwej – doceni niewątpliwe zalety tego produktu. A co to w ogóle za produkt? O tym będzie ten artykuł.

Rola kolagenu w organizmie

Kolagen jest rodzajem białka, które w bodaj największej ilości występuje w ludzkim organizmie. Istnieje wiele typów kolagenu i znajdziemy je w wielu tkankach i narządach. Jeśli chodzi o skórę to stanowi on jakby jej podstawowe rusztowanie. Ma on formę włókien, dzięki którym skóra właściwa zachowuje odpowiednią gęstość, elastyczność i wytrzymałość. Nadaje on więc naszemu „zewnętrznemu pancerzowi” wszystkie te cechy, które stanowią o jego właściwościach ochronnych.

Kolagen jest wytwarzany przez nasz organizm. Do jego syntezy potrzeba szeregu witamin i minerałów i oczywiście aminokwasów – cegiełek niezbędnych do powstania białek.

Jak łatwo się domyślić wszelkie zaniedbania dietetyczne mogą odbić się niekorzystnie na produkcji kolagenu. Z wiekiem zdolności produkcyjne i tak spadają. Uważa się, że już od 25 roku życia organizm syntetyzuje mniej kolagenu niż jest mu potrzebne do wymiany włókien kolagenowych, które uległy uszkodzeniu.

A co uszkadza kolagen? Wiele czynników. Są to zanieczyszczenia, czynniki środowiskowe, używki czy nawet stres. Im jesteśmy starsi, tym więcej uszkodzeń i słabsza wymiana włókien. Stąd też i postępujące objawy starzenia.

W rzeczywistości kolagen odpowiada też za prawidłową regenerację skóry. Gdy jego synteza przebiega w organizmie sprawnie wszelkie nasze rany goją się nie pozostawiając blizn. Jesteśmy mniej podatni na pojawianie się rozstępów (pękanie skóry świadczy o deficycie włókien kolagenowych) oraz cellulitu.

Co ciekawe kolagen jest też podstawowym filarem zdrowia i dobrej kondycji naszych śluzówek (choćby tych wyściełających jamę ustną, ale nie tylko) oraz paznokci czy włosów. W przypadku tych ostatnich coraz częściej poleca się kolagen właśnie jako element mający zapobiegać ich wypadaniu.

Właściwości Collagen Select i jego działanie

Collagen Select jest nutrikosmetykiem. Czyli teoretycznie powinien działać jak kosmetyki kolagenowe czy zabiegi z kolagenem wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Jednak tak naprawdę działa on znacznie lepiej.

Jako nutrikosmetyk działa na skórę od wewnątrz i dociera do wszystkich tych miejsc, do których kosmetyki mają bardzo utrudniony dostęp. >>> Collagen Select odżywia skórę w całym jej przekroju. Jest więc znacznie efektywniejszy.

Jego właściwości regeneracyjne to:

  • wzmocnienie skóry,
  • ujędrnienie skóry,
  • poprawa napięcia i wygładzenie zmarszczek,
  • opóźnienie powstawania nowych zmarszczek,
  • likwidacja defektów (np. drobnych pęknięć zwanych rozstępami, czy blizn),
  • opóźnienie procesów starzenia.

Tę ostatnią właściwość Collagen Select zawdzięcza zarówno kolagenowi, jak i innym składnikom, o których za moment opowiemy.

Składniki Collagen Select

Zdjęcie ulotki dołączonej do opakowania – pełna etykieta Collagen Select

Jak doskonale widać na etykiecie Collagen Select zawiera tylko i wyłącznie naturalne składniki. Są one dość nietypowe i żaden inny suplement nie ma takiego składu.

Po pierwsze: specjalna forma kolagenu Verisol – to oczywiście najważniejszy składnik. Różni się od kolagenu, który znajdziesz w typowych suplementach, bo ma formę niezwykle małych cząsteczek. To zapewnia mu doskonałą przyswajalność, a produktowi nadaje bardzo wysoką skuteczność. Przyswajalność tego kolagenu została kilkukrotnie potwierdzona badaniami.

Po drugie: ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego – to świetny dodatek przeciwstarzeniowy. Wywołuje on szczególny efekt, podobny do efektu tzw. restrykcji kalorycznej. W praktyce oznacza to, że bez konieczności stosowania restrykcyjnych diet anti-aging, uzyskujesz ten sam skutek – wyraźne spowolnienie procesu starzenia.

Po trzecie: mikroskładniki niezbędne do wytworzenia włókien kolagenowych przez organizm. To bodajże wszystkie, a na pewno najważniejsze witaminy i minerały biorące udział w procesie produkcji kolagenu przez nasze ciało. Dzięki temu możesz mieć pewność, że cały kolagen zostanie „przerobiony” na włókna kolagenowe.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do stosowania?

Jeśli chodzi o wskazania do stosowania to tak naprawdę każdy, kto chce powstrzymać proces powstawania zmarszczek i dodatkowo wzmocnić skórę (całą, nie tylko tę na twarzy) może i powinien sięgnąć po Collagen Select. Lepiej wybrać ten właśnie produkt, bo jest znacznie skuteczniejszy od innych.

W szczególności Collagen Select dobrze sprawdza się w zwalczaniu zmarszczek właśnie oraz wszelkich innych defektów skóry, powstałych na skutek osłabienia jej struktur (blizny, rozstępy, cellulit).

Producent jasno określił w etykiecie jakie są przeciwwskazania do stosowania suplementu. I tak na pewno nie jest to produkt dla kobiet w ciąży, matek karmiących piersią oraz dzieci. Innych przeciwwskazań nie ma. Żaden ze składników nie wchodzi też w interakcje z lekami.

Collagen Select a skutki uboczne

Collagen Select jest bardzo bezpiecznym suplementem, tak jak i sam kolagen i pozostałe składniki produktu.

Jeśli obawiasz się skutków ubocznych wiedz, że grożą one jedynie osobom, które spożywają zbyt duże ilości kolagenu. Jeśli będziesz przestrzegać zaleceń co do jego dawkowania – skutki uboczne się nie pojawią.

Czy warto kupić ten suplement (opinie) i gdzie? Jaka jest jego cena?

Opinie potwierdzają, że Collagen Select w pełni odpowiada na oczekiwania użytkowników. Nawet opinie kosmetologów są zgodne co do tego, że to bardzo przydatny produkt.

Zdecydowanie warto go kupić. A gdzie?

Najbezpieczniejszym miejscem do robienia zakupów jest oficjalny sklep pod adresem >>> CollagenSelect.pl. W tym samym sklepie możesz kupić produkt najtaniej > sprawdź CollagenSelect.pl – Zamów Teraz i > CollagenSelect.pl – Oferta Specjalna.

Ceny zaczynają się już od 95 zł.

Reasumując: kupić warto, cena jak za tę jakość nie jest wygórowana, a dzięki suplementacji naprawdę można pozbyć się i wielu defektów i przede wszystkim zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *