Cera a problemy z tarczycą

Cera a problemy z tarczycą
5 (100%) ilość ocen: 1

Nasz organizm to system naczyń połączonych – gdy jedna rzecz nie działa jak należy, prędzej czy później „popsują się” też inne. Problemy z cerą mogą oznaczać rozmaite problemy, a bardzo często są to zaburzenia wydzielania hormonów tarczycy.Hormony regulują w naszym organizmie wiele procesów, dlatego ich zmieniony poziom odbije się również na kondycji skóry. Łatwo zaobserwować, jaki wpływ mają na cerę w okresie dojrzewania czy menopauzy, kiedy ich ilość gwałtownie się zmienia. Dlatego nagła zmiana stanu cery u kobiety dorosłej może oznaczać problemy z tarczycą.

Nie lekceważ problemów z cerą!

Jeśli zaobserwujesz nagłe pogorszenie kondycji skóry u siebie lub innej osoby – najlepiej skonsultować się z dermatologiem, który pomoże odnaleźć przyczynę problemów lub skieruje na dalsze badania. Pamiętaj – to nie tylko próżność! Ostrożność może uchronić Cię od naprawdę poważnych powikłań zdrowotnych. Skóra to naprawdę ekran zachodzących we wnętrzu organizmu procesów.

Nabrzmiała i blada – to może być niedoczynność

Kiedy Twoja dotąd naturalna, rumiana cera staje się coraz bledsza (a nie ma to wpływu z porą roku czy ciągłym przybywaniem pod dachem)? Zbyt słabo odżywiona skóra staje się cienka, pojawiają się na niej rozstępy? Twarz staje się nabrzmiała, sprawia wrażanie opuchniętej? Skóra wydaje się nieprzyjemnie chłodna?

Zauważyłaś u siebie kilka z tych objawów? Może to świadczyć o niedoczynności tarczycy, kiedy gruczoł produkuje za mało hormonów. Zwróć uwagę nie tylko na skórę twarzy, ale również na łokcie. Jeśli są nienormalnie pomarszczone i sprawiają wrażenie brudnych – możesz mieć niemal pewność.

Spocona i zaczerwieniona – podejrzenie nadczynności

Zdarza się również, że tarczyca produkuje zbyt wiele hormonów, które przyspieszają metabolizm i przemianę materii. Skutkuje to podniesieniem temperatury ciała, w związku z czym skóra twarzy jest stale zaczerwieniona i wilgotna od potu. Nadmierne pocenie się może być przyczyną dalszych problemów z cerą, m.in. trądziku.

Zdrowa tarczyca – piękna cera

Nasilenie wymienionych wyżej objawów może świadczyć o chorobie tarczycy. Kiedy zostanie to potwierdzone i rozpoczniesz leczenie, stan cery będzie się stopniowo poprawiał. Jednak wyrównywanie poziomu hormonów może trwać wiele miesięcy, dlatego warto też zastosować specjalistyczne kosmetyki czy suplementy diety, które przyspieszą powrót skóry do świetnej kondycji. Pamiętaj tylko, że nie wolno poprzestać na leczeniu objawów! Nieleczone zaburzenia działania tarczycy zagrażają Twojemu życiu!

Jedna myśl na temat “Cera a problemy z tarczycą

  • 13 czerwca 2015 o 16:44
    Permalink

    z cerą trzeba w dwójnasób uważać, czytam właśnie, że niektóre kremy z filtrami i kosmetyki przeciwstarzeniowe mogą bardzo szkodzić na tarczycę

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *