5 porad jak wspomóc leczenie tarczycy

5 porad jak wspomóc leczenie tarczycy
Oceń ten artykuł

Choroby tarczycy najczęściej dotykają kobiety. Objawy, jakie towarzyszą niedoczynności i nadczynności gruczołu tarczowego są dość kłopotliwe. Leczenie tarczycy powinno wystarczyć. Niemniej jednak zawsze dobrze jest wspomóc kurację leczniczą. Co można zrobić? Oto 5 prostych sposobów, by leczenie tarczycy było skuteczniejsze.

1. Ćwiczenia przyspieszą przemianą materii

Gdy tarczyca produkuje niedostateczną ilość hormonów, wówczas dochodzi do spowolnienia przemiany materii. W efekcie, nawet gdy nasza dieta nie dostarcza dodatkowych kalorii, może dojść do znacznego przybierania na wadze. Odpowiednie leki na tarczycę powinny zadziałać, przyczyniając się do wyregulowania tempa metabolizmu. Warto jednak mieć świadomość, że na przyspieszenie przemiany materii skutecznie działają ćwiczenia.

Formę aktywności fizycznej najlepiej dobrać do własnych możliwości i zamiłowań. Jeśli lubimy pływać – wybierzmy się na basen. Jeżeli wolimy uprawiać jogging – poświęćmy mu choć 45 minut dziennie. Nikt nie każe wykonywać morderczych maratonów czy innych ćwiczeń. Wszystko w zakresie naszych możliwości, bo wtedy nie zniechęcimy się do działania.

2. Kosmetyki przynoszące ulgę suchej skórze

W przypadku chorób tarczycy wiele problemów sprawia skóra. Zwykle staje się ona nadmiernie przesuszona, efektem czego jest jej łuszczenie się oraz silne swędzenie. Dyskomfort ten można wyeliminować, stosując odpowiednie kosmetyki. Dobrze będzie, jeśli zaopatrzymy się w specyfiki bogate w mleczan sodu czy mocznik. Muszą to być preparaty przeznaczone do skóry przesuszonej i wrażliwej.

3. Naturalna suplementacja

We wspomaganiu leczenia tarczycy pomóc mogą naturalne suplementy diety. Takie specyfiki zawierają w swoim składzie cenne substancje, których celem jest przeciwdziałanie objawom schorzeń.

4. Na wzmocnienie włosów

Choroby tarczycy nie wpływają również korzystnie na kondycję włosów. Czupryna staje się przesuszona, ma tendencję do rozdwajania końcówek i łamliwości. Do tego może dochodzić nadmierne wypadanie włosów. W takiej sytuacji dobrze jest sięgnąć po odpowiednie specyfiki. Na łysienie pomóc mogą takie preparaty, które pobudzają porost włosów.

Dobre efekty przynoszą również domowe kuracje, np. maseczka drożdżowa, maseczka z oleju rycynowego, maseczka z żółtka z dodatkiem oliwy z oliwek.

5. Na nadmierną nerwowość

Jednym z objawów chorób tarczycy jest nadmierne podenerwowanie czy skłonność do depresji. By wyeliminować ten problem, dobrze jest sięgnąć po odpowiednie zioła. Dobrze działa dziurawiec, który wykazuje właściwości antydepresyjne oraz przeciwlękowe. Warto więc codziennie wypijać taką ziołową herbatkę. Można też łykać gotowe tabletki ziołowe, zawierające dziurawiec. Trzeba przy tym pamiętać, by podczas takiej kuracji unikać słońca. Dziurawiec wykazuje bowiem działanie fototoksyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *