Nadwaga jako efekt chorób tarczycy

Oceń ten artykuł

Choroby tarczycy, wynikające z nieprawidłowości w funkcjonowaniu tego gruczołu bardzo często dają dość niepozorne objawy. Bo kto podejrzewa, że tycie może być spowodowane zaburzeniami pracy tarczycy? Tymczasem okazuje się, że dodatkowe kilogramy, które prowadzą do nadwagi czy nawet otyłości mogą wiązać się z nieprawidłową pracą gruczołu tarczowego. Czy można skutecznie pozbyć się tego zbędnego balastu? Odpowiedź jest twierdząca, aczkolwiek istnieje kilka warunków, by walka z nadwagą spowodowaną chorobami tarczycy była skuteczna.

Przyczyny nadwagi a zaburzenia pracy tarczycy

Niedoczynność tarczycy to choroba, która związana jest z różnego rodzaju uszkodzeniami gruczołu tarczowego. Wówczas dochodzi do zmniejszonej produkcji hormonów tarczycy, co wiąże się między innymi z zaburzeniami metabolicznymi. Warto bowiem wiedzieć, że trójjodotyronina oraz troksyny – hormony tarczycy przyczyniają się do przyspieszenia ogólnej przemiany materii. Jeżeli więc hormonów tarczycy brakuje, wówczas przemiany materii przebiegają znacznie wolniej. W efekcie dochodzi do stopniowego przybywania dodatkowych kilogramów, mimo że osoba chora nie dostarcza organizmowi dodatkowej porcji kalorii.

Jak zwalczyć nadwagę w niedoczynności tarczycy?

Okazuje się, że walka z dodatkowymi kilogramami, które tak naprawdę nie wynikają z obżarstwa, lecz są następstwem choroby, nie jest wcale łatwa. Problem polega na tym, że w przypadku nadwagi, nie można wybrać jakiejkolwiek diety odchudzającej i przestrzegać jej zasad. Trzeba mieć świadomość, że w leczeniu niedoczynności tarczycy bardzo ważne jest odpowiednie odżywianie. Dlatego też nie należy sięgać po gotowe diety-cud, lecz najlepiej zasięgnąć porady dietetyka. Specjalista doradzi odpowiednią kurację, dzięki której możliwe będzie przyspieszenie przemiany materii przy jednoczesnym zachowaniu zdrowia.

Warto jednak wiedzieć, że właściwie na samej diecie pozbywanie się zbędnych kilogramów nie może się zakończyć. Jeżeli kuracja odchudzająca faktycznie ma zaowocować niższą masą ciała, wówczas należy wspomóc się również odpowiednim zestawem ćwiczeń. Warto bowiem pamiętać, że nadwyżki energii pozbędziemy się poprzez regularnie uprawianą aktywność fizyczną. Najlepiej sprawdzą się ćwiczenia z serii aerobowych. To one bowiem przyczyniają się do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Warto pływać, jeździć na rowerze, wykonywać marszobiegi, czy korzystać z bieżni. Dobrze sprawdzą się również ćwiczenia w klubie fitness (aerobik). Tak naprawdę nie ma z góry nałożonych warunków, co do formy wykonywanych ćwiczeń. Najważniejsze jest, by wysiłek fizyczny odbywał się regularnie – najlepiej co drugi dzień. Istotne jest również to, by sprawiał przyjemność, a nie kojarzył się z czymś nieprzyjemnym.

Poza dietą oraz aktywnością fizyczną można zastosować także specjalne tabletki wspomagające odchudzanie. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie wszystkie tego rodzaju specyfiki będą odpowiednie. Warto pamiętać, że nie wszystkie preparaty dostępne na rynku są bezpieczne w połączeniu z terapią hormonalną, mającą na celu przywrócenie prawidłowej pracy tarczycy. Dlatego też, zanim sięgniemy po jakikolwiek specyfik, warto skonsultować to z lekarzem. Bezpiecznym i skutecznym, bo sprawdzonym specyfikiem jest Thyromine. Jest to preparat przeznaczony typowo dla osób zmagających się z niedoczynnością tarczycy oraz dodatkowymi kilogramami będącymi jej efektem. Do największych zalet, jakie związane są ze stosowaniem preparatu Thyromine zalicza się przede wszystkim naturalny skład, który jest skuteczny w walce z „ubocznymi skutkami” niedoczynności tarczycy. Systematyczne stosowanie preparatu przyczynia się także do przyspieszenia metabolizmu oraz do stymulowania produkcji hormonów tarczycy.

Podsumowanie

Żaden chory na niedoczynność gruczołu tarczowego nie jest skazany na nadwagę czy otyłość. Trzeba jednak odpowiednio wcześnie podjąć odpowiednie leczenie (najczęściej podawane są substytuty hormonów tarczycy), dzięki czemu praca tarczycy zostaje uregulowana. Nie należy także zapominać o odpowiedniej diecie (najlepiej prowadzonej pod okiem dietetyka) oraz aktywności fizycznej. Można również wspomóc się suplementami diety, dzięki którym walka ze zbędnymi kilogramami i utrzymanie prawidłowej masy ciała będzie jeszcze efektywniejsze.

EDYCJA SIERPIEŃ 2015

Uwaga: okazuje się, że w Polsce nie można kupić Thyromine, ale ten produkt dostępny jest w oficjalnym amerykańskim sklepie – niespodzianka – JEST TAM O KILKADZIESIĄT ZŁ TAŃSZY KLIKNIJ I SPRAWDŹ. Ps sklep sprawdzony, znajoma już przetestowała!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *